ZBIÓRKA ELEKTROŚMIECI 14 GRUDNIA 2019 R.

Zapraszamy w sobotę 14 GRUDNIA 2019 r. do udziału w zbiórce elektrośmieci, która odbędzie się na parkingu przed budynkiem Urzędu Miejskiego w Świdnicy przy ul. Armii Krajowej 49, w godzinach 10:00-14:00.

UWAGA!! ZMIANY GODZIN OTWARCIA PSZOK

W związku ze zbliżającym się uroczystościami Wszystkich Świętych w dniu 02.11.2019r. Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych

będzie otwarty w godzinach: 10:00 - 12:00.

 

ZBIÓRKA ELEKTROŚMIECI 21 WRZEŚNIA 2019R.

Zapraszamy w sobotę 21 WRZEŚNIA 2019 r. do udziału w zbiórce elektrośmieci, która odbędzie się na parkingu przed budynkiem Urzędu Miejskiego w Świdnicy przy ul. Armii Krajowej 49, w godzinach 10:00-14:00.

 

  UWAGA ZMIANA GODZIN OTWARCIA PSZOK

Drodzy Mieszkańcy!

Informujemy, że w związku z długim weekendem sierpniowym Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych będzie czynny:

w dniu 16 sierpnia 2019 roku (piątek) od godz. 7:00 do 16:00,

w dniu 17 sierpnia  2019 roku (sobota) od 7:00 do 12:00.

  UWAGA ZMIANA GODZIN OTWARCIA PSZOK

Drodzy Mieszkańcy!

Informujemy, że w związku z długim weekendem czerwcowym Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych będzie czynny:

w dniu 21 czerwca 2019 roku (piątek) od godz. 7:00 do 15:00,

w dniu 22 czerwca  2019 roku (sobota) od 7:00 do 11:00.

ZBIÓRKA ELEKTROŚMIECI 15 CZERWCA 2019R.

Zapraszamy w sobotę 15 czerwca do udziału w zbiórce elektrośmieci, która odbędzie się na parkingu przed budynkiem Urzędu Miejskiego w Świdnicy przy ul. Armii Krajowej 49, w godzinach 10:00-14:00.

UWAGA ZMIANA GODZIN OTWARCIA PSZOK -MAJÓWKA

Drodzy Mieszkańcy!

Informujemy, że w związku z długim weekendem majowym Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych będzie czynny:

w dniu 02 maja 2019 roku od godz. 8:00 do 14:00,

w dniu 04 maja od 8:00 do 12:00.

 

   WYMIEŃ FOLIÓWKĘ NA EKO-REKLAMÓWKĘ edycja III

Wydział Gospodarki Odpadami serdecznie zaprasza mieszkańców Świdnicy do udziału w kolejnej III już edycji akcji promującej ograniczenie jednorazówek.

Mając na uwadze zbliżający się szał przedświątecznych zakupów chcielibyśmy Państwa zachęcić do używania toreb wielokrotnego użytku..

Od poniedziałku 15 kwietnia każdy, kto zgłosi się do Urzędu Miejskiego w Świdnicy (ul. Armii Krajowej 49, pokój nr 2) otrzyma jedną płócienną torbę wielokrotnego użytku z logiem "Czysta Świdnica".

Jedyne co trzeba zrobić, aby pozyskać ten ekologiczny gadżet, to przynieść na wymianę foliową reklamówkę. Akcja potrwa do 26 kwietnia.

Zadbajmy o otaczające nas środowisko zaczynając od zmiany własnych nawyków.

 

PSZOK -  UWAGA ZMIANA GODZIN OTWARCIA

Drodzy Mieszkańcy

Informujemy, że w związku z przedłużającym się remontem placu Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych

PSZOK nadal będzie czynny od godz. 8:00 do 16:00,

w soboty bez zmian od 10:00 do 14:00.

 

WIOSENNA ZBIÓRKA ELEKTROŚMIECI 16 MARCA 2019R.

Zapraszamy w sobotę 16 marca do udziału w pierwszej tegorocznej wiosennej zbiórce elektrośmieci, która odbędzie się na parkingu przed budynkiem Urzędu Miejskiego w Świdnicy przy ul. Armii Krajowej 49, w godzinach 10:00-14:00.

 

PSZOK -  UWAGA ZMIANA GODZIN OTWARCIA

Drodzy Mieszkańcy Informujemy, że w związku z remontem placu Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych

od dnia 18 lutego 2019 roku,

PSZOK będzie czynny od godz. 8:00 do 16:00,

w soboty bez zmian od 10:00 do 14:00.

 Świdnicki Bieg Noworoczny ZUPBADURA - 13.01.2019r.

Za nami Świdnicki Bieg Noworoczny ZUPBADURA, w którym udział wzięła Czysta Świdnica. Wspólnie ze Skupem Złomu i Metali Nieżelaznych Złomowanie Bolesław Uryasz przygotowaliśmy kilka atrakcji - m.in. malowanie twarzy, które cieszyło się wśród dzieci dużym zainteresowaniem. Rozdawaliśmy również gadżety ekologiczne oraz ulotki informacyjne z zakresu segregacji odpadów. Dziękujemy za zainteresowanie. Do zobaczenia na kolejnym evencie.

PSZOK - GODZINY OTWARCIA W DNIACH 22-31.12.2018r.

Drodzy mieszkańcy. Informujemy, że Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przy ul. Metalowców 4, w dniu 24 grudnia 2018r. (poniedziałek) czynny będzie od godz. 7:00 do godz. 12:00, natomiast w dniu 31 grudnia 2018r. (poniedziałek) od godz. 07:00 do godz. 15:00. W pozostałe dni tj. 22 grudnia 2018r, godziny otwarcia PSZOK pozostają bez zmiany - godz. 10:00-14:00.

NOWE HARMONOGRAMY ODBIORU ODPADÓW

W zakładce HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW - Przedstawiamy Państwu nowe harmonogramy odbioru odpadów komunalnych obowiązujące od dnia 01.01.2019 roku do 31.12.2019 roku.

ŚWIDNICA LIDEREM RECYKLINGU

Miasto Świdnica podczas Międzynarodowego Kongresu Ochrony Środowiska ENVICON Environment otrzymało wyróżnienie w konkursie o Puchar Recyklingu, w dwóch kategoriach - „Lider Zbiórki Tworzyw” oraz "Gmina Recyklingu”. Gala wręczenia nagród odbyła się w czwartek, 29 listopada, w Teatrze Capitol w Warszawie. W imieniu prezydent miasta odebrał ją Tomasz Jaworki – dyrektor Wydziału Gospodarki Odpadami.

Do tegorocznej, XIX już edycji konkursu zgłosiła się rekordowa liczba 153 podmiotów. Najwięcej zgłoszeń wpłynęło od gmin - ponad 70. Niemal połowa wniosków została złożona przez nowe podmioty, które do tej pory nie brały jeszcze udziału w konkursie.

Oceniano system selektywnej zbiórki odpadów komunalnych oraz przeprowadzane w tym zakresie działania edukacyjne

- Jesteśmy dumni, że znaleźliśmy się w tym zaszczytnym gronie. Osiągnęliśmy 40% poziom recyklingu z zakresu papieru, tworzyw sztucznych i szkła oraz 100% poziom recyklingu z zakresu odpadów budowlanych i rozbiórkowych. Świdnica stawia na ochronę środowiska i jest liderem w zakresie przetwarzania i zmniejszania ilości odpadów – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Konkurs jest organizowany przez miesięcznik „Przegląd Komunalny”, czasopismo łączące administrację rządową i samorządową z branżą komunalną i ochroną środowiska. Został on objęty patronatem Ministra Środowiska Henryka Kowalczyka.

ZAJĘCIA EDUKACYJNE Z PANEM BŁYSZCZAKIEM

Stojący na straży ekologii Pan Błyszczak po raz kolejny odwiedził świdnickie przedszkola. Dzieciaki wzięły udział w zajęciach prowadzonych przez naszego super bohatera. Nie ograniczały się one jedynie do przekazywania teoretycznych informacji z zakresu segregacji odpadów. Przedszkolaki uczestniczyły również w praktycznych zajęciach w postaci gier oraz zabaw. Dziękujemy za udział w akcji wszystkim przedszkolom. Do zobaczenia.

ZBIÓRKA ELEKTROŚMIECI 8 grudnia 2018r.

Kontynuując kwartalne akcje zbiórek ZSEE - zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego informujemy, że zimowa zbiórka elektrośmieci odbędzie się 8 grudnia 2018r. w godzinach od 10:00 do 14:00 na parkingu przed Urzędem Miejskim przy ul. Armii krajowej 49.

Ponadto przypominamy w jaki sposób można pozbyć się ZSEE w sposób, który gwarantuje nam zachowanie troski o środowisko naturalne.

Mieszkańcy Świdnicy mogą przekazywać elektrośmieci podmiotom zbierającym lub odbierającym taki sprzęt, czyli:
- sprzedawcom detalicznym i hurtowym: każdy sprzedawca zobowiązany jest nieodpłatnie przyjąć od nas zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny podczas zakupu nowego sprzętu. Obowiązek ten dotyczy wymiany na zasadach 1 : 1, tj. np. przy zakupie nowego telewizora możemy nieodpłatnie pozostawić w punkcie handlowym stary telewizor;
- wyspecjalizowanym punktom zbierania: na terenie Świdnicy funkcjonuje od 1 lipca 2013r. Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, w tym również elektrośmieci, tj. PSZOK, do których można nieodpłatnie oddać zużyty sprzęt;
- podczas zbiórek odpadów wielkogabarytowych zgodnie z przyjętym harmonogramem, firmom, które świadczą usługi odbioru odpadów na terenie Miasta Świdnicy.

EYROPEJSKI TYDZIEŃ ZRÓWNOWAŻONEGO TRANSPORTU

Wrzesień stanowił dla nas czas kilku wydarzeń. Jednym z nich był Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu trwający od 16 do 22 września. Główny cel akcji dotyczył przekonania mieszkańców Świdnicy do korzystania z ekologicznych form przemieszczania się. Na świdnickim Rynku mogliście odwiedzić m.in. stoisko Czystej Świdnicy. Naszego zielonego namiotu nie mogło zabraknąć przy promowaniu postaw proekologicznych. Udzielaliśmy porad dotyczących selektywnej zbiórki odpadów, a dla najmłodszych przygotowaliśmy gadżety ekologiczne.

fot. MojaSwidnica.pl

WYCIECZKI EDUKACYJNE DO PRZEDSIĘBIORSTWA UTYLIZACJO ODPADÓW

Czysta Świdnica wraz z nastaniem roku szkolnego zorganizowała kolejny cykl wycieczek ekologicznych. Uczniowie świdnickich szkół podstawowych odwiedzili Przedsiębiorstwo Utylizacji Odpadów w Świdnicy, aby zapoznać się ze specjalnie przygotowaną ścieżką edukacyjną. Dzieci gościły w domu Pana Błyszczaka pozyskując tym samym informacje na tematy związane z segregacją i utylizacją odpadów, recyklingiem, elektrośmieciami oraz odnawialnymi źródłami energii.
Akcja rozpoczęła się we wrześniu, a zakończy wraz z końcem października. Dzieci po zakończeniu zajęć otrzymują od nas gadżety związane z ekologią. Dziękujemy wszystkim placówkom dydaktycznym za udział. Dbajmy wspólnie o środowisko edukując w tym zakresie dzieci już od najmłodszych lat.

ZBIÓRKA ELEKTROŚMIECI 15 września 2018r.

Zapraszamy w sobotę 15 września do udziału w zbiórce elektrośmieci. Zbiórka odbędzie się na parkingu przed siedzibą Urzędu Miejskiego w Świdnicy przy ul. Armii Krajowej 49, w godzinach 10:00-14:00.

MIASTO DZIECI - 03-12.2018

W dniach od 3 do 12 lipca na terenie świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbywa się V edycja Miasta Dzieci. Główna idea tegorocznego wydarzenia oparta jest na uczeniu dzieci różnych zawodów. Za wykonywanie określonych zadań najmłodsi otrzymują "tauronki" - waluta, za którą dzieci mogą nabyć wiele atrakcyjnych artykułów w Sklepie Marzeń.
W Mieście Dzieci uczestniczy również Czysta Świdnica. Na naszym stoisku dzieci uczą się pożytecznego zawodu recyklera, poprzez wykonywanie z plastikowych butelek doniczek o zabawnych kształtach, do których następnie sadzą kwiaty. Ponadto dzieci własnoręcznie wykonują wzory na ekologicznych torbach. Zarówno doniczki jak i torby dzieci zabierają ze sobą do domów.
Kolejną atrakcją jest gra ekologiczna polegająca na segregacji odpadów w specjalnie przygotowanej ku temu bramce, udostępnionej przez ENERIS Ochrona Środowiska, za co serdecznie dziękujemy. Za poprawną segregację dzieci są nagradzane kapeluszami oraz piłkami plażowymi.

ZBIÓRKA ELEKTROŚMIECI 23 CZERWCA 2018

Wycieczki edukacyjne do Przedsiębiorstwa Utylizacji Odpadów

Dziękujemy świdnickim szkołom podstawowym, które wzięły udział w zorganizowanych przez Nas wycieczkach do świdnickiego Przedsiębiorstwa Utylizacji Odpadów.
To już kolejna edycja, podczas której dzieci mogły odwiedzić dom Pana Błyszczaka, a tym samym dowiedzieć się wielu ważnych informacji na temat segregacji odpadów.
Kolejna odsłona już we wrześniu. Zapraszamy i do zobaczenia!

Piknik Sportowo-Rekreacyjny - 10.06.2018

Festyn Sportowo-Rekreacyjny - 10.06.2018:

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom, które wraz ze swoimi rodzicami odwiedzili nasze stoisko, w ramach kolejnej edycji Festynu Sportowo-Rekreacyjnego. Frekwencja z waszej strony dopisała jak zawsze.
Tym razem przygotowaliśmy dla was loterię ekologiczną wraz z wyjątkowymi nagrodami. Każdy z uczestników otrzymał upominki w zamian za odpowiedzenie na pytania z zakresu segregacji odpadów. Nikt nie odszedł z pustymi rękami.
Kolejną z przygotowanych przez nas atrakcji był Pan Błyszczak. Superbohater z którym mogliście zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie oraz wspólnie posegregować odpady. Tradycyjnie nie zabrakło atrakcji w postaci gier oraz zabaw.
Zapraszamy na kolejne wydarzenia, w których z pewnością nas nie zabraknie. Do zobaczenia.

Galeria zdjęć (Sport Świdnica):
https://www.facebook.com/pg/sportswidnicapl/photos/?tab=album&album_id=1009209915895976

 

Piknik Sportowo-Rekreacyjny - 10.06.2018

Czysta Świdnica zachęca do udziału w pikniku sportowo-rekreacyjnym, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę w ramach Dni Świdnicy. Szukajcie naszego miasteczka, w którym znajdziecie wiele atrakcji skierowanych przede wszystkim do dzieci. Czekamy na Was na obiektach Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Śląskiej - godz. 12:00-16:00. Zapraszamy!

PSZOK - GODZINY OTWARCIA W DNIACH 01-02.06.2018r.

Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przy ul. Metalowców 4, w dniu 01.06.2018r. (piątek) czynny będzie od godz. 7:00 do godz. 15:00, natomiast w dniu 02.06.2018r. (sobota) od godz. 07:00 do godz. 12:00.

WYMIEŃ FOLIÓWKĘ NA EKO-REKLAMÓWKĘ - 2. EDYCJA

Mając na uwadze duże zainteresowanie jakim wykazali się Świdniczanie biorący udział w akcji „Wymień foliówkę na eko-reklamówkę”, postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców organizując kolejną odsłonę tej proekologicznej inicjatywy.
Od poniedziałku 14 maja każdy, kto zgłosi się do Urzędu Miejskiego w Świdnicy (ul. Armii Krajowej 49, pokój nr 2) otrzyma płócienną torbę wielokrotnego użytku z logiem "Czysta Świdnica". Jedynym co trzeba zrobić, aby pozyskać ten ekologiczny gadżet, jest przyniesienie na wymianę foliowej reklamówki. Eko-torby będzie można otrzymać również w Wieży Ratuszowej. Akcja potrwa do 18 maja. Zadbajmy o otaczające nas środowisko.

PSZOK - GODZINY OTWARCIA W MAJÓWKĘ

Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przy ul. Metalowców 4 podczas zbliżającej się majówki będzie czynny w następujących godzinach:
- 02.05.2018 od godz. 7:00 do godz. 15:00;
- 04.05.2018 od godz. 7:00 do godz. 15:00;
- 05.05.2018 od godz. 8:00 do godz. 12:00.

DZIEŃ ZIEMI

Z okazji Dnia Ziemi wydział Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego w Świdnicy już po raz kolejny zorganizował sprzątanie terenów zielonych. Tradycyjnie w akcji udział wzięły świdnickie szkoły podstawowe, których uczniowie posprzątali tereny przylegające do swoich placówek dydaktycznych, a także obszar Zalewu Witoszówka.
Dziękujemy za współpracę firmie GRUPA BHPPROFES - GRZEGORZ KAMIŃSKI za dostarczenie sprzętu niezbędnego do sprzątnięcia odpadów.

STRAŻNICY PLANETY - WYSTAWA EKOLOGICZNA

Dobiegła końca kolejna z akcji ekologicznych zorganizowanych przez Wydział Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego w Świdnicy. Odwiedzające świdnicką Wieżę Ratuszową dzieci zapoznały się ze specjalnie przygotowaną wystawą pod nazwą "Strażnicy Planety". Wystawa przedstawiała codzienne obowiązki wykonywane przez pracowników ENERIS Surowce - jedna z największych firm zajmujących się gospodarką odpadami na terenie Polski. Najmłodsi mogli na własne oczy zobaczyć jak wygląda ciężka, a zarazem odpowiedzialna praca kierowców śmieciarek, ładowaczy oraz pracowników sortowni. Wspomniane aspekty zostały również przedstawione na specjalnie przygotowanym z tej okazji filmie: https://www.youtube.com/watch?v=3vyk0lb4uDQ
Biorące udział w wystawie dzieci otrzymały torby ekologiczne z logiem Czystej Świdnicy oraz kolorowanki z Panem Błyszczakiem "Każdy może zostać bohaterem Świdnicy".
Dziękujemy za współpracę firmie ENERIS Surowce, która udostępniła rekwizyty wykorzystane przy stworzeniu wystawy oraz Lokalnej Organizacji Turystycznej „Księstwa Świdnicko-Jaworskiego” za udostępnienie pomieszczeń Wieży Ratuszowej oraz obsługę.

PSZOK - GODZINY OTWARCIA W WIELKĄ SOBOTĘ

Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przy ul. Metalowców 4, w dniu 31.03.2018r. (sobota) czynny będzie od godz. 8:00 do godz. 12:00.

ZAJĘCIA EDUKACYJNE "DZIEŃ Z PANEM BŁYSZCZAKIEM - WIELKA GRA PLANSZOWA" - PODSUMOWANIE

Jest nam miło poinformować, iż kończąca się akcja edukacyjna "Dzień z Panem Błyszczakiem" po raz kolejny cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony świdnickich przedszkoli. W wydarzeniu udział wzięło ponad 650 dzieciaków z 18 placówek dydaktycznych. Najmłodsi w formie przystępnych zajęć (wielka gra planszowa) nabyli wiedzę z zakresu segregacji odpadów oraz postawy proekologicznej. Kolejny cykl odbędzie się jesienią. Zapraszamy do ponownego uczestnictwa.

Dziękujemy za udział w akcji: Akademia Przedszkolaka, Przedszkole Artystyczne Bajkowy Domek, Przedszkole Językowe Calineczka, Europejska Akademia Dziecka, Przedszkole Frajda, Punkt Przedszkolny Magiczna Chatka, Przedszkole Miejskie nr 1, Przedszkole Miejskie nr 3, Przedszkole Miejskie nr 4, Przedszkole Miejskie nr 6, Przedszkole Miejskie nr 14, Przedszkole Miejskie nr 15, Przedszkole Miejskie Integracyjne nr 16, Przedszkole Promyk, Przedszkole Specjalne przy Zespole Szkół Specjalnych w Świdnicy, Przedszkole Publiczne Zgromadzenia PP Prezentek, Przedszkole Fundacji Pomocy Biednym Dzieciom Ut Unum Sint, Przedszkole Wesoła Piątka.

ZAJĘCIA EDUKACYJNE "DZIEŃ Z PANEM BŁYSZCZAKIEM - WIELKA GRA PLANSZOWA"

Zajęcia edukacyjne „Dzień z Panem Błyszczakiem – wielka gra planszowa”:

Wydział Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego w Świdnicy zaprosił świdnickie przedszkola do udziału w zajęciach edukacyjnych „Dzień z Panem Błyszczakiem”. Główną ideą akcji jest poszerzanie wśród najmłodszych wiedzy z zakresu ekologii. Tym razem odbędzie się to poprzez wielką grę planszową.

 Dzieci będą miały za zadanie przejść przez specjalnie przygotowaną w tym celu planszę. Zadania zostały podzielone na kategorie:

  • Dzień z Panem Błyszczakiem – na specjalnych polach znajdują się ukryte scenki z życia codziennego przedszkolaków. Dzieci będą wskazywały zachowania pozytywne względem środowiska – np. pakowanie jedzenia do śniadaniówki, zabieranie na zakupy toreb wielorazowego użytku;
  • Segregacja odpadów – dzieci posegregują śmieci z kubełków na papier, plastik, szkło oraz elektrośmieci. Po zebraniu elektrośmieci przedszkolaki otrzymają nagrodę od Pana Błyszczaka. Będzie to zestaw naklejek do łazienki (przypominające o zakręceniu wody), do kuchni (przypominające o segregacji odpadów), do pokoju (przypominające o zgaszeniu światła).

Po zakończeniu zajęć dzieci otrzymają wyróżnienia od Pana Błyszczaka poprzez otrzymanie specjalnych dyplomów.

Do zobaczenia!

WYMIEŃ FOLIÓWKĘ NA EKO-REKLAMÓWKĘ

Urząd Miejski zachęca mieszkańców Świdnicy do wymiany foliowych reklamówek, jedno bądź wielorazowego użytku, na bardziej ekologiczne torby z materiału z logiem „Czysta Świdnica”. Zmieńmy nasze nawyki zakupowe i zadbajmy o otaczające nas środowisko. Wymiana rozpocznie się już w poniedziałek, 19 marca. Każdy mieszkaniec Świdnicy może taką torbę dostać praktycznie za darmo. Wystarczy, że od 19 do 23 marca zgłosi się do Urzędu Miejskiego w Świdnicy do Wydziału Gospodarki Odpadami, pokój 2 albo do Wieży Ratuszowej w Rynku i zostawi jedną plastikową reklamówkę, a w zamian otrzyma ekologiczną torbę wykonaną z materiału. Ilość eko-toreb jest ograniczona (600 sztuk), dlatego obowiązuje kolejność zgłoszeń. Bądź pierwszy i postaw na czystą Świdnicę!

ZBIÓRKA ELEKTROŚMIECI 17 MARCA 2018

Kolejna szansa na pozbycie się elektrośmieci na terenie miasta.

Na sobotę 17 marca zaplanowaliśmy kolejną zbiórkę elektrośmieci. To kolejna tego typu akcja w mieście organizowana przez firmę AG-EKO wspólnie z Urzędem Miejskim w Świdnicy. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny będzie można oddać w godz. od 10.00 do 14:00 na parkingu przed Urzędem Miejskim w Świdnicy.

Co można przynieść? Każdy kompletny sprzęt elektryczny lub elektroniczny: pralki, lodówki, radia, komputery, telewizory, suszarki, kosiarki, zabawki, radia, odkurzacze, miksery… i wiele, wiele innych oraz stare akumulatory.

Co nie zostanie przyjęte? Kineskopy bez obudowy, rozbite telewizory i sprzęt niekompletny - ze względu na bezpieczeństwo. Jeżeli ktoś nie zdąży oddać elektrośmieci w terminie zbiórki, może na co dzień - bezpłatnie przekazać je do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul.Metalowców 4. Odpady w PSZOK przyjmowane są od razu, wystarczy jakikolwiek dokument poświadczający że jesteśmy mieszkańcami Świdnicy. Jest to konieczne, ponieważ PSZOK jest adresowany do mieszkańców nieruchomości zamieszkałych w Świdnicy, którzy wnosząc opłaty za śmieci mogą korzystać z usług bezpłatnie. PSZOK to miejsce, do którego mieszkańcy Świdnicy, bez ponoszenia dodatkowych opłat, mogą przekazywać: zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny,
zużyte baterie i akumulatory,
odpady budowlane i rozbiórkowe
meble i inne odpady wielkogabarytowe
zużyte opony
chemikalia, w tym opakowania po chemikaliach,
odpady zielone,
odpady ulegające biodegradacji inne niż zielone,
inne odpady niebezpieczne powstające w gospodarstwach domowych,
papier i tektura, metal,
tworzywa sztuczne,
szkło i opakowania ze szkła,
opakowania wielomateriałowe,
opakowania ulegające biodegradacji.

PSZOK działa od poniedziałku do piątku w godzinach: 08.00-17.00 oraz w soboty w godzinach: 10.00-14.00 przy ul. Metalowców 4.

Nowe Harmonogramy odbioru odpadów

W zakładce HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW - Przedstawiamy Państwu nowe harmonogramy odbioru odpadów komunalnych obowiązujące od dnia 01.01.2018 roku do 31.12.2018 roku.

XXXVII sesja Rady Miejskiej - Informacja

Urząd Miejski w Świdnicy, informuje, że w dniu 27 października 2017 roku, podczas XXXVII sesji Rady Miejskiej, zostały podjęte teksty jednolite następujących uchwał z zakresu gospodarki odpadami komunalnymi:
1.    Uchwały nr XVIII/191/16 Rady Miejskiej w Świdnicy z dnia 31 marca 2016 r. w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki tej opłaty  (Dz. Urz. z 2017 r. poz. 4761),
2.    Uchwały nr XVIII/193/16 Rady Miejskiej w Świdnicy z dnia 31 marca 2016 r. w sprawie wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi składanej przez właścicieli nieruchomości położonych na terenie Gminy Miasto Świdnica (Dz. Urz.  Woj. Dolnośląskiego z 2017r., poz. 4762),
3.    Uchwały nr XVIII/194/16 Rady Miejskiej w Świdnicy z dnia 31 marca 2016 r. w sprawie określenia warunków i trybu   składania deklaracji o wysokości opłaty za  gospodarowanie odpadami  komunalnymi składanej za pomocą środków komunikacji elektronicznej, przez właścicieli nieruchomości położonych na terenie Gminy Miasto Świdnica (Dz. Urz. Woj. Dolnośląskiego z 2017r., poz. 4760),
4.    Uchwały nr XXII/232/16 Rady Miejskiej w Świdnicy z dnia 26 sierpnia 2016 r. w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu  świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od  właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów, w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie  odpadami komunalnymi (Dz. Urz. Woj. Dolnośląskiego z 2017r., poz.  4759).

Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego "WAKACJE Z EKOLOGIĄ - segregacja odpadów na wakacjach"

Dzisiaj odbyło się rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego organizowanego przez Wydział Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego.

I miejsce Pan Mateusz Zawojak - nagroda rzeczowa aparat fotograficzny SONY DSC--HX60B

II miejsce Pan Maciej Uss -nagroda rzeczowa tablet HUAWEI T3 10

III miejsce Pani Magdalena Kot - nagroda rzeczowa Smartwatch Garett G22

IV miejsce Pan Patryk Kozłowski- nagroda rzeczowa w postaci proekologicznego zestawu - zgniatarka do butelek PET oraz ładowarka

V miejsce Pani Katarzyna Głogowska - nagroda rzeczowa w postaci proekologicznego zestawu - zgniatarka do butelek PET oraz ładowarka.

W załączeniu zwycięskie zdjęcia.

KONKURS FOTOGRAFICZNY "Wakacje z ekologią - segregacja odpadów na urlopie"

Na przygotowanie pracy konkursowej w postaci sesji fotograficznej (min. 5 - max. 10 zdjęć), „Wakacje z ekologią” przedstawiające sytuacje związane są z prawidłowymi zachowaniami ekologicznymi podczas wakacji.

W konkursie mogą brać udział wszyscy mieszkańcy Świdnicy.

Prace konkursowe należy nadsyłać do 23 sierpnia 2017r. na adres mailowy: czystaswidnica@um.swidnica.pl, załączając zgodę  na publikację imienia i nazwiska uczestnika na stronach internetowych: urzędu miejskiego, Czystej Świdnicy oraz portalach informacyjnych oraz dane kontaktowe.

Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród przewidziane jest na dzień 26 sierpnia 2017r.

Czekają bardzo atrakcyjne nagrody.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej www.czystaswidnica.pl oraz w Wydziale Gospodarki Odpadami Urzędu miejskiego w Świdnicy przy ul. Armii Krajowej 49, pok. Nr 2.

Regulamin konkursu

Zmiana Regulaminu Konkursu Fotograficznego

Konkurs fotograficzny